Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

šichni víme, jak členitý je reliéf císařství, kolika prašnými cestami je Cyrodiil protkán, kolik bahnitých vod se zde líně šine, známe vzteklé bodláčí v pustinách i kamenité stezky, o surové půdě Oblivionu ani nemluvě. Každý mi jistě dá za pravdu, že každé boty jsou po pár dnech putování podobně náročným terénem na hadry a tak je neustále potřeba kupovat další a další páry. A není mezi námi nikoho, kdo by nevěděl, kolik takové pořádné boty stojí! Lehko si tak spočítáme, že než obměňovat každou chvíli jarmilky za nové, bude z dlouhodobého hlediska finančně úspornější, koupit si koně.

DAROVANÉMU KONI NA ZUBY NEHLEĎ

dokonce si ho nemusíme ani kupovat. V císařství, když člověk ví ke komu se přidat, najde hned dva oře, které dostane zadarmo. Jeden ze zdrojů božsky čistých a druhý ze zdrojů božsky kriminálních. V prvním případě tak získá náramně flekatého koně ve weynonském převorství (Weynon Priory) od převora Maborela, pokud je zrovna na cestě k záchraně císařova dědice do města Kvatch. V případě druhém, tom kriminálním, jej obdrží od Luciena Lachance někde v půlce zakázek zadávaných temným bratrstvem (Dark Brotherhood). Tenhle kůň je lahůdkou pro každého kovboje, je celý černý a má pekelně planoucí zrak. A jmenuje se Shadowmere. 

KOUPĚ

ěžných koňských plemen je v Cyrodiilu pět. Liší se od sebe nejen vzhledem, ale hlavně vlastnostmi a, nutno podotknout, i cenou. Cena je v Cyrodiilu ovlivňována stejně jako jinde v galaxii, co je lepší, to stojí víc a za to co je horší, zaplatíte méně. A tak pomalejšího a méně odolného oře seženete za pár šlupek ale takového, který běhá rychleji a nevysosne jej každý druhý ovád, koupíte dráž.

Ale teď k vlastním plemenům. Jak jsme si pověděli, je jich pět. Vyjmenujeme si je vzestupně dle abecedy a povíme si, v jakých stájích se dají koupit a za kolik.

Bay Horse (Hnědák)
V městě Bravil ve stájích Bay Roan Stables jej prodá Isabeau Bienne za 1.000 septimů
Za tu samou částku ryzáka střelí i Ugak gra- Mogakh ve městě Skingrad, konkrétně stájích jménem Grateful Pass Stables.
Rychlost: 26 Životy: 250 Útok: 10

Black Horse (Vraník)
Tovas Selvani v cheydinhalských stájích Black Waterside Stables má na prodej vraníka za povážlivých 5.000 septimů. Ze všech koní je vraník nejrychlejší.
Rychlost: 33 Životy: 325 Útok: 15

Chestnut Horse (Ryzák)
Chlapík jménem Bongond se obejde bez hnědáka za částku 2.500 septimů. Oba, tedy Bongond a kůň, jsou ustájeni v Chorrolu, ve stájích North Country Stables.
Rychlost: 23 Životy: 200 Útok: 10

Paint Horse (Strakáč)
Tihle hřebci jsou nejlevnější, stojí 500 septimů a to jak u Petrine v brumských Wildeye Stables, tak v leyawiinských Five Riders Stables u Cat- Face.
Rychlost: 23 Životy: 300 Útok: 10

White Horse (Bělouš)
Clesa ve stájích Horse Whisperer Stables města Anvil ho vymění za 4.000 septimů. Bělouš má ze všech plemen nejvíce hit pointů, konkrétně 400.
Rychlost: 29 Životy: 400 Útok: 12

Další přibližovadla

Jauffreho Ryzák
Na tomto koni se vozí hlavní velitel tajné police Blades, Jauffre.
Rychlost: 23 Životy: 200 Útok: 10

Unicorn (Jednorožec)
Tohoto bájného oře můžete taky osedlat, nebo ho zabít na splnění questu pro daedrické svatyně.
Rychlost: 29 Životy: 350 Útok: 45

Shadowmere
Tohoto koně dostanete v rámci plnění questu pro Temné Bratrstvo.
Rychlost: 33 Životy: 500 Útok: 20

KRÁDEŽ

Právě jsme se dozvěděli, kde a jaké koně lze koupit. Ale popravdě, podaná informace je k ničemu těm, kteří, stejně jako já, ukradnou co vidí a jediné, za co jsou ochotni utratit nějakou tu grešli jsou paklíče a potměšilá kouzla. Doplníme si tedy, pro spokojenost všech, kde lze jaké koně ukrást.
Ryzáka můžete otočit ve stájích měst Bravilu, hlavního města, Leyawiinu a Skingradu. Pak také u hospody Roxey Inn na cestě zvané Red Ring Road v severovýchodním koutě jezera Rumare.
Vraníka lze zcizit v Cheydinhalu, hlavním městě a taktéž u Brindle Home, malé usedlosti uprostřed lesa Great Forest, západně od Imperial City. Vraníci jsou dále sedláni čtyřmi doručovateli novin s názvem Black Horse Courier.
Hnědáci jsou ustájeni v Chorrolu a hlavním městě, pokud se Vám vejdou do batohu, vezměte si je. Stejně lze postupovat u motorestu Brina Cross Inn na zlaté stezce ( Gold Road ) západně od Kvatche.
Strakouši jsou hojní. Cheydinhal, hlavní město, Leyawin a nedaleko brumských stájí. V Brindle Home, tam, kde je možné ukrást vraníka, je navíc jeden strakouš.
Bělouši jsou k nalezení v hlavním městě, Leyawiinu a poblíž Anvilských stájí.
Kdo už na koni jezdil, ví, že když sesedne z koupeného koně, tento poslušně počká na místě, dokud si ho jeho pán opět nevyzvedne. To ale neplatí u koní kradených, koně jsou totiž hrdí na svou cenu a tak, když za něj nezaplatíte, při nejbližší příležitosti Vám zdrhnou do domovské stáje čekat na movitějšího zájemce. Třeba i na řezníka. Ti prachy mají.

OSEDLANÍ

císařství se pohybují také křížení koně. Je jich sedmnáct pod sedmnácti zadky Imperiálních legionářů. Kopytníci jsou směskou ryzáka a bělouše. Od prvního získali rychlost, od druhého nízkou zranitelnost. Sestřelte jejich břemeno a mohou být Vaši. Potulují se po celém Cyrodiilu.

Poté co se vydají Martin s Jauffrem z weynonského převorství do Cloud Ruler Temple, všimněte si, že jedou na netypických koních. Tyhle koně nelze nikam zařadit, jejich krev bude nejspíš modrá.

HRůZNÉ TAJEMSTVÍ

koních jsme si pověděli snad vše myslitelné, přejděme tedy na závěr k tomu nemyslitelnému. Pověděli jsme si o městech, kde lze koupit koně. Není zarážející, že mezi lokalitami nebyly uvedeny stáje hlavního města? Vždyť tam očividně koně jsou a navíc se zde dají ukrást. Tak v čem je problém? Mají tam snad majitele, který je prodat nechce? Copak je to za divného obchodníka?

Je to orčice Snak gra- Bura. A neprodává své koně, protože……protože je snídá, svačí, obědvá, svačí a večeří. A možná si ještě dává nášup.